Kariyer | Konular

Hangi sektörler stajyer bekliyor?

Gıda şirketlerinin yiyecek içecek hizmetleri ile ilgili departmanları bu yıl en fazla stajyer arayan bölümler arasında bulunuyor. Gıda sektörünü yüzde 14 ile eğitim ve yüzde 5 ile hizmet sektörü takip ediyor.

Eğitim sektöründe faaliyet gösteren şirketlerde hukuk departmanı, etüt öğretmenliği ve yabancı dil öğretmenliği ile ilgili stajyer arayışı öne çıkarken, hizmet sektöründe en fazla sosyal hizmetler alanında stajyer aranıyor.

Gençlerin, işi öğrenmek için stajın önemli fırsat olduğunu göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyleyen Yenibiris.com Koordinatörü Burçak Pak Yılmaz, şöyle konuştu:

STAJ, SADECE FOTOKOPİ ÇEKMEK DEĞİL!
''Staj sadece fotokopi çekmek, getir götür işleri yapmak değildir. Staj yapan gençlerin ne olursa olsun verilen işi istekle, en iyi şekilde yapması ve bunun yanı sıra işi öğrenmek için kendine fırsatlar yaratması gerekiyor.''

STAJ BAŞVURUSUNDA BULUNACAKLAR BUNLARA DİKKAT!
Stajın iş ilişkileri kurma açısından faydaları bulunduğunu ve iyi ilişkiler kurma ve sürdürmenin, ileride oluşabilecek istihdam açığında, stajyerin tercih edilmesinin yolunu açacağını belirten Yılmaz, staj başvurusunda bulunurken, gençlerin bu konuda ciddi ve bilinçli davranmalarını önerdi.


Konular